Çeçen Sığınmacılar İçin Acil Yardım Kampanyası

Bugün itibariyle kamplarda kış mevsiminin de gelmesiyle birlikte kuru gıda, bakliyat, un, şeker, tuz, makarna, pirinç, bulgur, fasulye, mercimek, yemeklik yağ, yemeklik salça, zeytin, peynir, reçel gibi kahvaltılık ihtiyaçlar, çay, süt vb. çok acil gıda ihtiyacı doğmuştur. Bunun haricinde kışlık giyecek, kışlık ayakkabı, battaniye, ısınma ihtiyacını karşılamaya dönük, elektrikli ocak, infrared elektrikli ısıtıcı ve tüp ihtiyaçları da baş göstermiştir.

Tüm kamplardaki sığınmacıların güncel kamp sorumlularıyla irtibat sonucu derlenen yaş, cinsiyet, beden ölçüleri, hane ve kişi sayıları mevcuttur. İhtiyaçlar konusunda kamplara destek olmak isteyenlerin aşağıdaki facebook ve mail adreslerinden veya telefon numaralarından iletişime geçmelerini rica ediyoruz. Acil ihtiyaçlar için yapılan harcamaların faturaları, kamplara yapılan teslimatların fotoğraf ve videoları ana sayfamızdan yayınlanacaktır.

Çeçenistan sorunu ülke gündemindeki yerini kaybetmeye başladıkça ne yazık ki bugüne dek büyük fedakârlıkla destekte bulunan kuruluşlar da kamplardan ve evlerden ellerini çekmeye başlamışlardır. Fakat geçmişte ataları benzer bir felakete uğramış Kafkasyalıların, sığınmacıların kaderlerine sırtlarını dönme lükslerinin olmadığı kanaatindeyiz. Bu konuda sorumluluğu paylaşmaya gönüllü tüm Kafkasyalıları ve tüm diğer duyarlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yapabileceklerini küçük görmeden bu çağrıya karşılık vermeye davet ediyoruz.

 

Kafkasya Forumu İletişim: iletisim@kafkasyaforumu.org

Khurma Can Kesgin: can.kesgin@gmail.com

Genderginoy Abrek Önlü: abrech@gmail.com

Kmza Murat Özkan: kuccma@gmail.com

 

 

“ÇEÇEN SIĞINMACILAR İÇİN ACİL YARDIM KAMPANYASI” Facebook Grubu
http://www.facebook.com/group.php?gid=43740804786&ref=mf

Kampanya Süresi: 13.01.2009-12.03.2009

Kampanya İle İlgili Haberleri Takip Etmek İçin: www.kafkasyaforumu.org

 

KAFKASYA FORUMU

Bir cevap yazın