Çerkes Soykırımını Tanıyın!

Halklarımıza yüzlerce yıl yaşatılanların üzeri örtülmek istense de, kanlı Kremlin rejiminin yaralarımızı tazeleyen politikaları “21 Mayıs”ı ve atalarımıza uygulanan soykırımı unutturmuyor. Bugün, vatanlarından kopartılarak Osmanlı Devleti’ne sürgün edilenlerin torunları olan bizler, soykırımın etkilerini yaşamaya devam ediyor ve günümüzdeki emperyalist politikaları yüzlerce yıllık zulüm zincirinin son halkası olarak değerlendiriyoruz.
 
15 yıldır Çeçen halkına yaşatılan soykırım, sivil topluma yönelik tehditler, yargısız infazlar, öldürülen gazeteciler, inançları yüzünden terörize edilen ve işkenceye uğrayan gençler, tek tek budanan haklarımız, kitle katliamlarıyla dolu tarihimize yeni hatıralar ekliyor.
 
Topraklarına dikilen katil Çarlık generallerinin büstleriyle aşağılanan ve psikolojik baskı altında tutulan Adige halkı, tarihi vatanında azınlık durumuna düşürülmüş ve üç yönetim birimine bölünerek parçalanmıştır. Sürgün Kafkasyalıların torunları olarak Adigelerin anavatana dönüş hakkı Kremlin rejimine hizmet eden bürokrasiyle engelleniyor. Toplumsal hareketler, polis devletinin faşizan yöntemleriyle susturuluyor ve Adige halkının özgür iradesi göz altılarla, cinayetlerle, tehditlerle boğulmak isteniyor!
 
Artık “medenileştirilmek” istemiyoruz!
 
Soykırım suçlusu Rus iktidarı bilmelidir ki, diaspora anavatanında süren emperyalist saldırganlığa sessiz kalmayacak ve üzerinde oynanmak istenen oyunları boşa çıkaracaktır!
 
Soykırım suçlusu Rus iktidarı bilmelidir ki, atalarımıza uygulanan soykırım tanınmadıkça, gasp edilen haklarımız geri verilmedikçe ve bu zulüm sona ermedikçe diasporanın sesi, Kafkasyalıların yaşadığı her yerde büyüyerek yükselmeye devam edecektir!
21 MAYIS DİRENİŞİN GÜNÜDÜR!
 
21 MAYIS SOYKIRIMIN GÜNÜDÜR!
 
 
KAFKASYA FORUMU
24.05.2009

Bir cevap yazın