Düzeltme

Bazı okuyucularımızdan aldığımız uyarılar doğrultusunda, yayın hayatı 3 sene once sona eren Kafkasya Forumu Dergisi’nin 6. sayısında yayınlanan, 2005’de Nalçik’te meydana gelen trajik olayları konu alan "Vahşi Siyaset Belgesi" isimli yazıda kullanılan fotoğrafın, Eylül 2004’de yaşanan  Beslan baskınına ait olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Kaynaklarımızın Nalçık baskını ardından ulaştırdığı görsel materyaller arasından seçtiğimiz bu fotoğraf cenazelerin yakıldığı bilgisiyle birebir örtüşen içeriği ve yayınlanmaya en müsait olanı olması sebebiyle seçilmişti. Dergimizin dijitalize edilmiş versiyonlarını web sitemizden yayınladığımız için bu düzeltmeyi dikkatlerinize sunuyoruz.

Halklarımızın karşı karşıya kaldığı  her iki trajik olayın da ve  bu olaylara yol açan sosyal-siyasal etkenlerin bizler icin bugün bile ağırlığını değiştirmediği bir gerçektir. Bu münasebetle Nalçik’ta ölüme yollanan onlarca gencin ve Beslan’da hayatını kaybeden çoğu çocuk yaşta yüzlerce insanımızın acısını, başta yakınlarını kaybetmiş ve cenazelerini bugün dahi teslim alamamış ailelerimiz olmak üzere, tüm halklarımızla paylaştığımızı belirtmek isteriz.

Hatanın farkına vararak bizleri uyaran duyarlı okurlarımıza teşekkür eder, hata dolayısıyla tüm okuyucularımızdan özür dileriz.

Kafkasya Forumu, 08.03.2010

Bir cevap yazın