Delik çorapla Putin'in sarayını deşifre etti

İnternete sızan ‘Putin’in 1 milyar dolarlık gizli sarayı’ haberlerinin ardından inşaatta çalışan işçinin çektiği fotoğraflar da ortaya çıktı.

pp1

ntvmsnbc
Güncelleme: 10:52 TSİ 26 Ocak. 2011 Çarşamba

MOSKOVA – ABD’nin korkulu rüyası WikiLeaks sitesinin Rusya ile ilgili belgelerini yayımlamak için kurulan versiyonu olan RuLeaks ilk bomba haberini patlattı.

Siteye sızan habere göre, Rusya Başbakanı Vladimir Putin 2005 yılından bu yana Karadeniz kıyısında değeri 1 milyar doları bulan gizli bir saray inşa ettiriyor. RuLeaks, haberde “Putin istediği kadar inkâr etsin. Biz Praskoveyevka mevkiindeki İtalyan stilindeki sarayın birçok Rus iş adamının ‘gönüllü’ hibeleriyle yasadışı yoldan Putin için inşa edildiğini biliyoruz” diye yazdı.

RuLeaks’ın haberinden sonra asıl bomba sarayın inşaatında çalışan işçinin çektiği fotoğrafların internete sızması oldu. Fotoğraflarda inşaat işçisinin yüzüne siyah bant atılmış.

Malikanenin sınırları içinde bir amfi tiyatro ile üç helikopter pisti bulunuyor. Hemen hemen tüm duvar ve tavanlarda kabartma ve freskler dikkat çekiyor.

Putin’in kendisine bir saray yaptırdığı haberi geçen yıl Washington Post yazarı David Ignatius’un bir makalesine de konu olmuştu.

Bir cevap yazın