"Rusya'da son dönemde Putin'in yakınları servetlerini katladı"

putinrich

Rusya’da haftalık “Finans” dergisinin en son zenginler listesinin yankıları sürüyor. Son olarak, Başbakan Putin’in ahbaplarının ve yakınlarının listede ciddi oranda yükselmeleri Batı basınına konu oldu. Listede Putin’in judo arkadaşı ve yazlık komşusu 17 ve 20 basamak birden yükseldi. İşte Putin’in yakınları ve zenginler listesindeki yerleri:

Reuters ajansı, Başbakan Putin’in gençlik yıllarında St.Petersbrug’dan judo arkadaşı, 59 yaşındaki işadamı Arkadiy Rotenberg’in (solda) zenginler listesinde 17 basamak birden yükselerek 1,75 milyar dolarlık servetiyle 63’üncülüğe çıktığına dikkat çekti.

Putin’in daça komşusu, 59 yaşındaki Yuri Kovalçuk, 20 basamak yükselerek 115’inciliğe, Putin’in diğer bir komşusu Nikolay Şalamov ise 184’üncülüğe yükseldi.

Putin’in yakın ahbabı olduğu yönünde çıkan haberleri ylanlamayan Gennadiy Timçenko da altı basamak yükselerek 17’nci sırada kendine yer buldu.

Avusturyalı Die Presse gazetesi de, Rusya’daki yeni zenginler listesinde Putin’e yakın isimlerin dikakt çekici yükselişine işaret etti.

17.2.2011

Bir cevap yazın