Medvedev'in temsilcisinden tuhaf sözler: "Türk-Amerikan komplosu diyorlar…"

1hlpn

Kuzey Kafkasya’da son dönemde artan terör olaylarına karşı yerinde tavır almak için dün bölgeye giden Başkan Medvedev, devletin önde gelen isimleriyle yaptığı güvenlik zirvesinde şaşırtan bir yorumu dinledi. Medvedev’in Kuzey Kafkasya özel temsilcisi Aleksandr Hloponin, bölgedeki terör olaylarına halkın bakışını yansıtırken, “Kimileri de Amerikan-Türk komplosu diyor” dedi. Medvedev bu sözlere nasıl karşılık verdi?

Hloponin Kafkaslarda terör eylemleri gerçekleştirenlere bölgede yaşayan insanların farklı isimler verdiğini söyledi ve şöyled konuştu:

“Kimileri bunları haydut olarak görüyor. Bazıları radikal aşırılıkçı olduklarını söylüyor. Hatta Türk-Amerikan komplosunun parçası diyenler var.”

Medvedev, Hloponin’in sözlerini dikkatle dinledikten sonra, “Tüm bu ihtimaller olabilir. Buna dış güçlerin müdahalesi de dahil. Burada herhangi bir ülke ismi vermek istemiyorum. Ancak bazı ülkeler terörizmle iş birliği içindedir. İnsanların bunu düşünmesi de bunun doğruluğunu gösterir” değelenrdimesini yaptı. (Vesti, Cihan)

22.2.2011

Bir cevap yazın