20 Haziran Dünya Mülteciler Günü etkinlikleri

20 Haziran Dünya Mülteciler günü kapsamında, mültecilerin sorunlarına dikkat çekmek ve kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla 18 Haziran cumartesi günü, Göçmen Dayanışma Ağı,Pozitif Yaşam Derneği, Uluslararası Af Örgütü,Şeffaflık Derneği ve Kaos GL ‘nin düzenlediği etkinlik gerçekleştirildi. Gün boyu açık duran standa mültecilerle ilgili bilgilendirme materyalleri dağıtıldı ve sokak gösterileri yapıldı.

Kafkasya Forumu’nun da aralarında bulunduğu bir çok sivil toplum örgütünün imzası bulunan basın bildirisinde, Suriye’den gelen sığınmacıların koşullarının iyileştirilmesi ve sonradan geleceklere Türkiye’nin sınırlarını kapatmaması gerektiğine dikkat çekildi.

20 Haziran 2011’de İstanbul’da yapılacak etkinlik programı ise şöyle:

Yer: İskele Meydanı – Kadıköy

Tarih: 20.06.2011 Pazartesi

07.00 – 22.00 saatleri arasında Uluslararası Af Örgütü tarafında açılacak çadırın içerisinde bir fotoğraf sergisi, kısa film ve haber görüntülerinden oluşan video gösterimi ve konuyla ilgili farklı kurumların bilgilendirici materyallerin bulunduğu bir stand yer alacak.

Çocuk ziyaretçilere yönelik bez üzerinde renkli boyaların kullanılacağı bir boyama atölyesi düzenlenecek.

Çadırın Önünde Dünya Mülteciler Günü ile ilgili bir sokak tiyatrosu eşliğinde farklı sivil organizasyonların katıldığı ortak basın açıklaması yapılacaktır.

Organizasyona katkı sunanlar:

Göçmen Dayanışma Ağı, Pozitif Yaşam Derneği, Uluslararası Af Örgütü, Şeffaflık Derneği

Bir cevap yazın