Çerkes Aktivistlerden Soçi 2014 için Anti-Maskot Yarışması

Daha önce gerçekleştirilen kampanyalarda olduğu gibi ABD, Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu’dan muhalif örgütlerin bölgesel çalışmaları üstlendiği uluslararası yarışmayla ilgili detaylar http://nosochi2014.com/ sitesinde ilan edildi.

 

Olimpiyat komitesinin daha önce düzenlediği bir yarışmayla seçtiği maskotların Soçi’nin kanlı tarihini maskelediğini anlatan bir çağrı metniyle diasporayı anti-maskot yarışmasına destek vermeye davet eden inisiyatif, yarışmaya katılımın 10 Ekim tarihi itibariyle başladığını duyurdu. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek katılımlar için  son tarih 27 Şubat 2012. Nosochi2014 inisyatifinin seçtiği  finalist maskotlar arasından dereceye girecek ilk üç maskot 1 Mart 2012 ve 1 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek online oylama ile belirlenecek.

Kampanya’da dereceye giren ilk üç maskota para ödülünün yanı sıra, birinci seçilen maskot aktivistlerin 2014’e değin yürüteceği yoğun kampanya programının da maskotu olarak kullanılacak.

Türkiye’de organizasyonunu Kafkasya Forumu’nun yürüteceği kampanya ile ilgili detaylı bilgi Kafkasya Forumu’nun web sayfasında Türkçe olarak yayınlandı. Kampanya’ya yönelik hazırlanan detaylı bilgilendirme için inisiyatif sayfasında yayınlanan ingilizce dökümanın adresi şöyle 

http://nosochi2014.com/competition/mascot_competition.pdf

Kampanyaya yönelik sorularınız için  iletisim@kafkasyaforumu.org adresine mail atabilirsiniz.

khodorputin

Bir cevap yazın