Kafkasya Forumu Samsun’da Filiz Verdi

Şimdiye dek, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen projelere bireysel katılım gösteren Samsun aktivistleri alan örgütlenmesiyle birlikte artık Samsun ve yakın çevresini hedefleyen projelerin yanısıra, bölgenin küresel siyasallaşma süreçlerine katılımını da temin etmeyi hedefliyorlar.

 

Üniversite merkezli başlayan çalışmaların kentle iç içe yürütüleceğini vurgulayan Samsun KF aktivistleri, önümüzdeki dönem çalışmaların Çerkes Soykırımı ve Soçi Olimpiyat muhalefeti başlıklarında yoğunlaşacağını açıkladı. Yakın bir dönemde Samsun ve çevresine yönelik projelerini duyuracaklarını vurgulayan Samsun KF, halihazırda gerçekleştirdikleri siyaset atölyelerinde diaspora çalışmalarının yanısıra, temel siyasi kavramlar üzerine okuma ve tartışmalar gerçekleştiriyor. 

Samsun, Kafkasya Forumu’nun İstanbul ve Ankara ardından alan örgütlenme gerçekleştirdiği 3. Şehir.  Alan örgütlenmeleri proje gruplarının oluşturulma veya çalışmaların sonlandırılmasının yanısıra proje grupları arasında  iletişim ve etkileşimin sağlandığı platformlar olma özelliğini de taşıyor. Samsun ve çevresinden faaliyetlere katılmak isteyenler  samsun@kafkasyaforumu.org adresinden Samsun KF’ye ulaşabilir.

Bir cevap yazın