İzmir'de Kafkasya Forumu İlan Edildi

frmbanner

Bugüne dek proje gruplarına bireysel olarak katılan KF İzmir aktivistleri, aktivitelerini İzmir KF olarak sürdürecekler. Kafkasya Forumu alan örgütlenmeleri, düzenlediği genel kurullarla proje geliştirme/sonlandırma, mevcut proje grupları arasında iletişim ve etkileşimi sağlıyor. İzmir KF’den yapılan kuruluş ilanı şu şekilde:

 21 Mayıs eylemi öncesi çok hareketli günler yaşadığımız şu günlerde doğru örgütlenmenin önemi her zorlukta biraz daha iyi anlaşılıyor. Bu noktada Kafkasya Forumu’nun İzmir aktivistleri olarak, öncelikle yerel projeler yürütmek ve sonrasında da Kafkasya Forumu’nun küresel etkinliğine daha güçlü bir şekilde katkı sunmak amacıyla İzmir KF’nun kurulduğunu ilan etmekten büyük bir onur duyuyoruz.

İzmir KF, çalışmalarını diasporada siyasi bir bilincin oluşması ve İzmir’de var olan potansiyelin etkin bir şekilde kullanılması doğrultusunda yürütecektir. Bu anlamda öncelikli hedefimizi 20 Mayıs 2012’de Taksim’de gerçekleşecek sürgün ve soykırımı protesto mitingine var gücümüzle destek olarak tespit ettik.

İzmir KF, halkının sorunlarına duyarlı tüm diaspora mensuplarını çalışmalarında yanında görmekten her zaman memnuniyet duyacaktır. Sizlerin desteği taşıdığımız ağır yükün sorumululuğunu attığımız her adımda bizlere tekrar hatırlatacak…

İzmir KF’nun diyasporamıza hayırlı olmasını temenni ederiz…

 

Bir cevap yazın