Angajmanlara Karşı Çerkesya Direnişimiz Devam Edecektir!

12 Temmuz Perşembe günü Doğan Haber Ajansı tarafından Orhan Apaydın imzası ile servis edilen haberde, Kaffed ve Dostluk Klübü’nün organizasyonuyla Çerkes işadamlarından oluşan bir heyetin Rusya’ya “ticaret” amaçlı üç günlük bir ziyarette bulunduğu bildirildi.

Soçi’de 2014 yılında düzenlenecek olan Kış olimpiyatları öncesi, bölgedeki yatırım olanaklarının değerlendirildiğini anladığımız toplantının asıl düzenlenme amacı, ekonomik işbirliğinin arttırılmasından öte, zaten belli ölçülerde var olan angajmanları yaymak ve derinleştirmek suretiyle, diaspora merkezli yükselen olimpiyat muhalefetini kırmaktan ibarettir!

Foruma katılan iş adamlarımıza çağrımızdır!

Çerkesya’nın son başkenti, Çerkes Soykırımının sembol şehri Soçi’de düzenlenecek olan 2014 Kış olimpiyatları, tüm dünyadaki Çerkeslerin muhalefetine rağmen gerçekleştirilecektir. Hatırlatmak isteriz ki, gezinizde Soçi’deki ekonomik potansiyeli size sunan Rusya’nın diasporaya yönelik bir önceki hamlesi, KF aktivisti Kuban Kural’ı ölümle tehdit etmek olmuştur! Rusya’nın gerçek yüzü, atalarımızın kemikleri üzerinde yapılacak olan kanlı olimpiyatları perdelemek için ortaya atılmış yatırım projeleri değil, hak arayışında bulunan, kimlik mücadelesi veren aktivistleri ölümle tehdit etmektir!

Gelinen noktada sizden beklentimiz, Rusya’nın ve Rusya’nın güvenlik kaygılarını diasporaya taşıyan Kaffed içerisinde kümelenmiş bu küçük kliğin oyununu görmeniz ve Rusya’nın diasporayı dizginlemek için yürüttüğü politikaların dolgu malzemesi olmamanızdır. Unutmamanız gereken gerçek ise; olimpiyatların hazırlık sürecinde elde edeceğiniz maddi çıkarların halkımızın varoluş mücadelesine indirilmiş bir darbe olacağı ve toplumsal duyarlılığın bunu hiçbir şekilde affetmeyeceğidir. Tercih sizin!

Çerkes diasporasına çağrımızdır!

2014 Soçi Kış olimpiyatları özelinde yürütmüş olduğumuz karşı kampanya ile birlikte Çerkesya direnişimizin devam ettiğini tüm dünyaya her geçen gün giderek artan bir ivme ile haykırıyoruz. Rusya ise, bir taraftan bizim fazlasıyla aşina olduğumuz gerçek yüzünü göstererek, Rusya vatandaşı olmayan muhalif özneleri dahi ölümle tehdit ederken, öte yandan, bu tür organizasyonlar ile birlikte zaten var olan kendi “iyi” Çerkes’lerinin sayısını arttırmak ve bu tür angajmanlar yoluyla diasporanın sesini kısmak istiyor!

Diasporayı, Rusya ve Kaffed içerisinde kümelenmiş bu angajman grubunun politikalarına karşı dikkatli olmaya çağırırken, Soçi Olimpiyat muhalefetinin ve Çerkesya mücadelemizin bu tür angajmanların olası manipülasyon girişimlerine ve Rusya’nın çıkarlarını her şeyin üstünde gören “ malum kliğin” can hıraş çabalarına rağmen devam edeceğini kamuoyuna deklare ediyoruz!

KAFKASYA FORUMU

Bir cevap yazın