Suriye Halkının Yanındayız Platformu Eylem Çağrısı

Katil Esad ve rejiminin katliamlarına karşı, “SURİYE HALKI YALNIZ DEĞİLDİR” demek için…

Irkçılığa, ayrımcılığa karşı, “SURİYELİ SIĞINMACILAR KARDEŞİMİZDİR” demek için…

Suriye halkının yanında olduğumuzu göstermek için…

1 ARALIK’ta SURİYE KONSOLOSLUĞU’na yürüyoruz!

–          2011 Mart ayından bugüne kadar 6.000’e yakını çocuk 40.000’den fazla insan Esad rejimi tarafından katledildi.

–          Kızılhaç verilerine göre 2 milyon’dan fazla insan evsiz kaldı ve göç etmek zorunda bırakıldı.

–          BM verilerine göre komşu ülkelere sığınmak zorunda kalan Suriyeli sayısı 450.000’e yaklaştı.

–          Binlerce Suriyeli, kamplara sığınabilmek için sınırda bekliyor.

–          Bombardımanlardan kaçan, çadırları bile olmayan on binlerce Suriyeli, kırsal bölgelerde yaşam mücadelesi veriyor.

–          Kış şartları gittikçe ağırlaşıyor.

DAHA FAZLA SESSİZ KALMAYALIM; 1 ARALIK’ta Harbiye Ordu Evi önünde BULUŞALIM!

“Biz hepimiz, diğer çocuklar için kaygılanan çocuklarız.” demişti Rachel Corrie. Bizler de Rachel’in kaygısını paylaşıyor, kardeşlerimiz için kaygılanıyoruz.

Dün Tunus’ta, Yemen’de, Libya’da, Mısır’da, Bahreyn’de… Bugün Ürdün’de, Kuveyt’te ve Suriye’de özgürlükleri için, diktatörlere, krallara ve zulme karşı ayaklanan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.

Mart 2011’de reform umuduyla sokaklara çıkıp barışçıl gösterilerde bulunan Suriye halkına, diktatör Esad ve çeteleri tarafından, daha ilk günden silahla karşılık verildi. Buna rağmen gösterilerini aylarca barışçıl olarak sürdüren Suriye halkına rejimin verdiği cevap ise daha çok yıkım ve katliam oldu. Artık rejimin devrilmesi talebiyle yoluna devam eden Suriye halkının direnişini destekliyoruz!

Esad’ın katliamlarından vebombardımanlarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelileri kardeşimiz olarak görüyoruz. Sığınmacılara karşı ırkçılık temelinde yürütülen kampanyalara ‘HAYIR’ diyoruz. Ağır kış şartlarında Türkiye sınırında bekleyen binlerce sığınmacı için sınırların açılmasını istiyoruz.

Bizler Suriye’nin kaderini Suriye halkının belirlemesini istiyoruz. Suriye’de tüm ezilen halkların, tüm dini grupların kendi kaderini özgürce belirlemesi için rejime karşı uluslararası dayanışmanın önemini biliyoruz.

İdeolojimiz, inancımız, önceliklerimiz her ne olursa olsun, bu acil ve insani bir yardım çağrısıdır! Sizleri bu katliama ve zulme ‘DUR’ demeye, ezilen, işkence edilen, açlıkla, sefaletle ve ağır bombardımanlar ile sindirilmeye çalışılan Suriye halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.

Katil Esad ve katliamcıları bilmelidir ki; Suriye halkı yalnız değildir!

KATILIN, SESİMİZ DAHA GÜR ÇIKSIN!

1 ARALIK Cumartesi, saat: 15.00 Harbiye Ordu Evi önünden Suriye Konsolosluğu’na yürüyoruz.

SURİYE HALKININ YANINDAYIZ PLATFORMU


Bir cevap yazın