Medet Önlü suikaste uğradı

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu Medet Önlü, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Olay dün akşam saat 19.30 sıralarında Çankaya, Balgat Mahallesi’nde Önlü’nün konsolosluk bürosu olarak da kullandığı işyerinde meydana geldi. Yakınlarından aldığımız bilgiye göre henüz kimliği tespit edilemeyen ve olay günü kamera kayıtlarında şapkalı olarak tespit edilen bir kişi binadan içeri girerek Önlü’nün bulunduğu daireye girdi. Yine yakınlarından aldığımız bilgiye göre aynı kişinin son zamanlarda bir kaç kere Önlü’yü ziyaret ettiği sanılıyor. Medet Önlü’nün ofisinde vurulduğu ve masasında bir kaç tane mermi kovanı bulunduğu alınan bilgiler arasında. Yakın mesafeden birkaç kez ateş edilen Medet Önlü, olay yerinde yaşamını yitirdi. Medet Önlü’nün nâaşı Adlı Tıp Kurumu’na kaldırılırken, güvenlik güçleri incelemelere devam ediyor.

Olayla ilgili gelişmelerin ve gerekli tüm girişimlerin yapılarak olayın açığa kavuşturulmasının takipçisi olacağımızı belirterek, merhumun ailesi başta olmak üzere toplumumuza baş sağlığı dileriz.

Bir cevap yazın