Çözüme Evet Koalisyonu: Kalıcı barış için anadilde eğitim hakkı

çözüme-evet-521x315

 

Çözüme Evet Koalisyonu, demokrasi paketine ilişkin görüşlerinin yer aldığı 104 imzalı metni açıkladı. Katılımcılar, paketin herkesi tatmin etmemesi halinde de sürecin devamı için çabanın sürmesi gerektiğini söyledi.

Çözüme Evet Koalisyonu, pazartesi günü açıklanması beklenen demokrasi paketine ve çözüm sürecine dair görüşlerin yer aldığı ve aktivist, gazeteci, aydın, yazar, sanatçı ve kurum temsilcilerinden 104 kişinin imzaladığı metni açıkladı.

Cezayir toplantı salonunda bugün yapılan basın toplantısında Avukat Gülden Sönmez, Akademisyenler Bekir Berat Özbek, Ferhat Kentel, Eski İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Gazeteci Nevzat Çiçek, Kafkasya Forumu aktivisti Kuban Kural, Sanatçı Kerem Kabadayı’nın konuşma yaptı.

Çözüme Evet Koalisyonu, süreçte sıkıntıların aşabileceğini ve aşılmasında esas görevin siyasi iradede olduğunu vurgularken kritik bir önemi olduğunu söylediği demokrasi paketinin “demokrasi taleplerine sahip çıkan toplumsal kesimlerin istekleri doğrultusunda” oluşması gerektiğini belirtti.

Haberin tam metni ve imza listesi için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın