Anna Politkovskaya Anma Etkinliği ve Belgesel Gösterimi

Anna Politkovskaya ölümünün 8. yıl dönümünde Kafkasya Forumu ve Kafkas Vakfı tarafından ortak düzenlenecek etkinlikte anılacak.

Putin’in Çeçenlere karşı yürüttüğü savaşa karşı çıkan ve bu savaşı Kirli Savaş olarak nitelendiren Anna Politkovskaya Türkçe’ye de çevrilen  “Putin’in Rusyası” adlı kitabıyla da tanınıyor.

Gazeteci kimliğinin yanında İnsan Hakları aktivisti olarak da tanınan Anna Politkovskaya aldığı sayısız tehdidin ardından 7 Ekim 2006 tarihinde evinin asansöründe ölü olarak bulundu. Aradan geçen 8 yıl içerisinde cinayetin ardındaki sis perdesi tam olarak aydınlatılabilmiş değil. 

Kafkasya’daki insan hakları ihlallerini dünyaya duyuran, Çeçenistan’daki cinayet, tecavüz ve katliamların cesurca izini süren ve bu uğurda hayatını kaybeden Anna Politkovskaya’nın hayatını anlatan “Anna Cephede Yedi Yıl” belgeselinin de gösterileceği anma etkinliği 12 Ekim 2014 saat 15.00’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Anna Politkovskaya’nın ardından yine aynı sebeplerle katledilen Stanislav Markelov, Natali Estemirova ve Timur Kuaşhev’inde anılacağı etkinliğin facebook eventine ulaşmak için: Anna Politkovskaya Anma Etkinliği ve Belgesel Gösterimi

Etkinlik Afişi

anna_afis