“Barışa söz ver” diyenler İstanbul'da buluşuyor

Barışa Söz Ver kampanyasını destekleyen aydınlar, yarın saat 12:00’de İstanbul’da Taksim Hill Otel’de bir basın toplantısı düzenleyecek.

Toplantının çağrısı şöyle:

Biz söz veriyoruz: “Ya barış ya barış!”

Umut veren gelişmelerle, karamsarlığı yayan olaylar yan yana gelişiyor. Ama bizim umuda ihtiyacımız var.

28 Şubat’ta Dolmabahçe’de okunana mektubun, o mektubun içerdiği demokrasi ve barış vurgusunun arkasındayız. Bizim, Dolmabahçe’de açığa çıkan umudun serpilmesine, tüm Türkiye’ye yayılmasına ihtiyacımız var.

Bu yüzden barış, kardeşlik ama eşit koşullarda kardeşlik önemli diyoruz. İç Güvenlik Paketleri değil, sınırsız demokrasi, sınırsız özgürlük diyoruz.

Biz barışın sesini gür bir şekilde çıkartmaya, barışın sesinin karamsarlığı dağıtacak kadar güçlü yankılanmasına, barışa odaklanmaya, barışın belirleyici olmasına hazırlanıyoruz.

İki hafta önce Newroz’da Diyarbakır’dan uzatılan barış eline doğru uzanmak, bu eli tutmak ve barışı geri dönülmez bir toplumsal kazanım haline getirmek için sizleri basın açıklamamıza davet ediyoruz.

Basın toplantımıza Bülent Somay, Cafer Solgun, Emine Uçak Erdoğan, Erol Katırcıoğlu, Furkan Dzapş, Halil Ergün, Korhan Gümüş, Naci Sönmez, Nilüfer Uğur Dalay, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ramazan Beyhan, Roni Margulies, Selami Gürel, Ufuk Uras, Zeynep Tanbay katılacaktır.

Tarih: 9 Nisan 2015, Perşembe
Yer: Taksim Hill Otel
Saat: 12.00

Bir cevap yazın