Medet Önlü’nün Şehadetinin Üzerinden 4 yıl Geçti

Medet Önlü’nün 22 Mayıs 2013 akşamında Ankara’da uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 4 yıl geçti. Geçen süre içerisinde açılan dava ikiye ayrılmış, yakalanan failler için sonuçlanmış ve faillerin, tetikçilerin bir kısmı “cezalandırılmış” olsa da Medet Önlü suikasti tam manasıyla aydınlatılmamış ve asli faillere, planlayıcılara ulaşılamamıştır.

Aradan geçen 4 yıl sonrasında karar verilerek bitirilen dosya dışında bu suikastin hukuken takip imkanı da bırakılmamıştır. Tetikçinin yanında bulunan şahıs halen yakalanmamış dahası cinayetin gerçek planlayıcıları kimdir kamuoyuna ciddi bir açıklama da yapılmamıştır.

Aradan geçen 4 yıla rağmen Medet Önlü davasında başladığımız yerdeyiz. Bizlere düşen ise bu meseleyi basit bir ağır ceza davası olarak görüp, tetikçilerinin cezalandırılması ile tatmin olmak değildir. Bizlere düşen bu suikaste azmettirenlerin, arka planında rol alanların teşhir edilmesi ve cezalandırılması için mücadele etmek olmalıdır. Biz “halen” Medet Önlü için Adalet diyoruz ve bıkmadan, usanmadan adalet için mücadeleye devam edeceğiz.

Kafkasya Forumu

Bir cevap yazın