Havaalanında Çeçen Direnişi

Başakşehir’de bir evde oturan Abdülazimov, bir ay önce polis tarafından gözaltına alınarak Yabancılar Şubesi’ne götürüldü ve bir ay süreyle Rusya’ya gönderilmek için bekletildi.

İmran Abdülazimov’un Ailesi

Hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından verilen sınır dışı kararı nedeniyle, dün Moskova’ya gönderilmek üzere Atatürk Havalimanı’na getirilen Abdülazimov, pasaport işlemleri yapılırken polise direndi ve iade evraklarını yırtarak olay çıkardı. Polis tarafından zor kullanılarak Havalimanı Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Abdülazimov, iade işlemi gerçekleştirilmeden Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne geri gönderildi. Bu arada Abdülazimov’un eşi Ayzan, kızı Milana ve oğlu İslam ve diğer kızları Maria ve Nura, havalimanında polis arasında yürüyen babalarını görünce gözyaşlarına boğuldu.

Abdülazimov’un kızı Milana, babasının çok hasta olduğunu, bir akciğer ve dalağının olmadığını belirterek, iki amcasının Rusya’da öldürüldüğünü, babasının da öldürülmek istendiğini ileri sürdü.

Abdülazimov’un avukatı, İçişleri Bakanlığı’nın “gizli bilgi olduğu” gerekçesiyle iade kararını kendilerine açıklamadığını savundu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Guncel/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=guncel&KategoriID=&ArticleID=1033233&Date=27.12.2008&b=Cecen%20komutan%20krizi&ver=68

Bir cevap yazın