İsrail Devlet Terörünü Kınıyor, Filistin Direnişini Selamlıyoruz!

Tahammül etmek zorunda kaldığımız vahşet bizim için yabancı değildir. Biz Stalin’in tuz madenlerini, dikenli tellerle çevrili ve gardiyan kuleli kamplarını, isimsiz mezarlarını hatırlıyoruz, biliyoruz. Vatanımızdan sürülmenin ve soykırımın acılarını biz tattık. Maruz kaldığımız dehşetlerden dolayı bu duruma maruz kalanlarla, korkunç bir ortak paydamız var, biz onları hemen tanırız. Dachau ve Auschwitz’de fırına atılan iskelet halindeki Yahudileri ve Romanları, Nanjing’de süngülenenleri, Biafra’daki gözleri korkudan büyümüş çocukları, My-Lai’da namlunun ucunda yalvaran anne ve bebeğini, hardal gazıyla boğulan Irak Araplarını, Interhamwe’nin bıçaklarıyla Kigali yolunda doğranan Ruandalı Tutsileri biz tanırız. Anlamsız cinayetler tarihinde onlar bizim şehit kardeşlerimizdir!

 

Aslan Mashadov…

İsrail Devlet Terörünü kınıyor, Filistin Direnişini Selamlıyoruz!

İsrail bütün dünyanın gözleri önünde insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Uluslar arası kurum ve kuruluşların cılız tepkileri acıyı dindirmenin aksine, öfkeyi arttırıyor.

Başta Kafkasya, Irak, Darfur ve Filistin olmak üzere küresel aktörlerin çıkarları adına savaş alanına döndürülen ve halkları kıyıma uğratılan bölgelerin insanları ise, dünyanın suskunluğu karşısında öfkeli ve çaresiz.

İşgalci İsrail Devleti’nin uçakları Filistin topraklarına ölüm yağdırırken, askeri abluka altındaki Gazze’ye insani yardımı bile çok gören İsrail, operasyonların, yani uygulamış olduğu devlet terörünün devam ettirilmesi yönünde ısrarcı.

Daha önce, Soçi, Auschwitz, Drau, Saraybosna, Bağdat, Sohum ve Caharkale‘de yaşananlar bugün tekrar Gazze’de yaşanıyor.

Mevcut durumun sorumluluğunu Hamas’a yüklemeye çalışan kartel medyasının görmezden geldiği nokta ise, Filistin topraklarının 1967 yılından beri, Birleşmiş Milletler kararlarının hiçe sayılarak İsrail tarafından işgal altında tutuluyor olmasıdır.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından “Barış”ı konuşmak adına Ankara’da ağırlanan İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in hemen akabinde, Filistin’in sivil halkına karşı girişmiş olduğu operasyon, insanlık tarihindeki kara lekelere bir yenisini daha eklemiştir.

Kamuoyuna, İsrail’in uygulamış olduğu devlet terörünü kınadığımızı ve Filistin halkının onurlu direnişini selamladığımızı bildiririz!

 

KAFKASYA FORUMU

02.01.2009

Bir cevap yazın