KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ’NİN MİRASI YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR!

 
Karadeniz kıyısında Oçamçıra’da, Hazar kıyısında Derbent’te, Temirhan Şura’da anavatandaki kardeşleriyle omuz omuza direnen; İstanbul’da, Avrupa’da çiğnenen haklarımızı savunan diasporalı gönüllü Kafkasyalılar, sürgünle savrulmuş halklarımızın kaderini yeniden birleştirdi.
 
Gözleri, o günden bugüne 11 Mayıs sabahının şafağında olan özgür ruhlu esir Kafkasyalılar, 1917’deki Andi Kurultayı’nın ardından Kasım 1991’deki 3. Kongre ile yine diasporayla aynı safta Kafkas Halkları Konfederasyonu’nun kuruluşunu ilan etmişlerdi. Abhazya ve Osetya’da Menşevik Gürcistan’ın mirasçısı Saakaşvili rejiminin saldırılarının, Çeçenistan’da yıllardır süren soykırımın, parçalanmış Çerkesya’da ve tüm diğer topraklarımızda süregelen işgalci Kremlin zorbalığının ellerinde, gözlerimiz özgür iradeyi bayraklaştıran 11 Mayısların şafağında yine!
 
Emperyalist saldırılar sonucu on binlerce şehit vererek yedi yıldızlı birlik bayrağını gelecek nesillere miras bırakan genç cumhuriyetin onurlu sesi, 91 yıl sonra da yankısını buluyor ve bayrağımız, kendini 11 Mayısların mirasçısı sayan her Kafkasyalının olduğu yerde dalgalanmaya devam ediyor.
 
Kuzey Kafkasya’da şafak tekrar sökecektir. Bu yolda yolumuzu aydınlatan Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü tüm halklarımıza kutlu olsun!
 
KAFKASYA FORUMU
11 MAYIS 2009

 

Bir cevap yazın