Sen Hiç Anayasa Yaptın mı?

Türkiye’de Anayasa yapım sürecine halkın dahil edilmesi gerektiğine inanan aydınlardan oluşan Yeni Anayasa Platformu (YAP) seçim öncesi türkiye çapında 24 ayrı toplantı organize etti. Yaklaşık 6000 vatandaşın taleplerinin toplanmasıyla oluşturulan sonuç raporu (http://www.yenianayasaplatformu.org/foto/acg_ararapor_25052011.doc) seçim öncesinde kamu oyu ile paylaşıldı. Devletin küçülmesini, özgürlüklere karışmamasını ve hizmet etmesini bekleyen vatandaşlar mevcut anayasa ve arkasındaki 100 yıllık ideolojiyi tarihin çöplüğüne atmış görünüyor.

Seçim sonrası hızlanacak olan anayasa tartışmaları sürecinde çalışmalarına devam edecek olan YAP, yeni web sayfası (http://www.anayasamiz.org) ile internet üzerinden seviyeli ve interaktif bir anayasa tartışması başlattı. Yeni konular açabileceğiniz, açılan konulara yorumlarla , yeni bakış açıları ile katkı sunabileceğiniz, yapılan yorumlara size verilecek krediler ile destekte bulunabileceğiniz interaktif portalın nasıl kullanılacağını öğrenmek için tanıtım filmini izlemeniz yeterli.

Sesini duyurmak isteyen herkese her görüşe ve fikre açık olan portala üye olarak siz de anayasa yapmaya başlayabilirsiniz.

www.anayasamiz.org

www.yenianayasaplatformu.org

Bir cevap yazın