Basın Toplantısı Daveti

Kafkasya Forumu, No Sochi 2014 ve May 21 aktivisti Kuban Kural, 2 Haziran 2012 tarihinden başlayarak  çeşitli gazete ve internet sitelerinde yayınlanan haberlerde belirtildiği gibi,  22 Nisan 2012 tarihinde başlayan takip ve tacizler ardından 15 Mayıs 2012’de kimliği belirsiz kişilerce tehdit edilmiştir.

Gerçekleştirilen taciz ve tehdidin yayıldığı geniş zaman, gerektirdiği teknik olanaklar ve faillerin  hareket serbestliğini göz önüne alan Kafkasya Forumu, tehdidi ciddiye alarak Savcılık, Emniyet ve sivil toplum nezdinde girişimlere başlamıştır.  Emniyet ve savcılığa aktarılan detaylı eşkal, yer ve zaman bilgilendirmesine rağmen ilgili kurumların gösterdiği çelişkili tutumlar ve nihayetinde büründükleri sessizlik arkadaşımızın can güvenliği konusunda endişelerimizi arttırmıştır. Bu sebeple, gerek Türkiye gerekse uluslararası alanda diaspora  ve insan hakları örgütleri  nezdinde başlattığımız mücadelemizi, öncelikle arkadaşımız Kuban Kural’ın güvenliğinin temin edileceği bir bilinirlik sağlayacak ve kamu vicdanını hareket geçirecek şekilde sürdürme gayreti içindeyiz Bugüne dek bizlerle doğrudan iletişime geçerek süreçle ilgili bilgilenerek dayanışma yönünde tavır gösteren tüm örgütlerimize,  buldukları her olanakla dayanışma gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Süreçle ilgili  kamuoyuna yönelik doğrudan bir bilgilendirme ve dayanışma çağrısı gerçekleştirmek üzere İnsan Hakları Derneği’yle birlikte 11 Haziran 2012 tarihinde  bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.  Sivil toplumu basın açıklamamıza katılarak destek olmaya çağıyoruz.

Yer: İnsan Hakları Derneği Ofisi,

Taksim/İstanbul Tarih: 11 Haziran 2012 Pazartesi

Saat: 13:00

Bir cevap yazın