Kafkasya Filmleri Haftası 11-15 Mart

Geçtiğimiz günlerde Samsun Çerkes aktivistleri ve üniversite öğrencileri tarafından Ondokuz Mayıs Üniverstiesi bünyesinde kurulan Kafkasya Araştırmaları Topluluğu, OMÜ’de Kafkasya Filmleri Haftası düzenliyor. Filmler 11-15 Mart boyunca her gün Merkez Kampüs AKM Pembe Salon’da saat 16:00’da izleyicileri ile buluşacak.

 

Film Haftası boyunca gösterilecek filmler, Kafkasyalı kimliğinin diğer post kolonyal kimliklerle bağlantısını tartışmayı amaçlıyor. Bu amaçla Kafkasya’yı konu alan iki filmin yanında İrland, Cezayir, Polonya gibi ülkelerin sinemaları da Film Haftası etkinliğinde katılımcılarıyla buluşacak. Film gösterimleri sonrasında forum ortamı yaratarak filmlerin alt-metinleri anlaşılmaya çalışılacak. Bu yöntemle Kafkasyalı kimliğinin iktidarlar karşısındaki değişimleri hakkında fikir sahibi olunulması hedeflenmektedir.

 

Kafkasya Filmleri Haftası boyunca gösterilecek filmler ise sırasıyla şunlar: Michael Collins, Deliler Evi, Cezayir Savaşı, Katyn, Kafkas Tutsağı.

 

Etkinlik hakkında merak ettiklerinizi sormak ve ayrıntılı haber almak için etkinliğin ve topluluğun Facebook iletişim hesaplarını kullanabilirsiniz.

http://www.facebook.com/KafkasyaArastirmalariToplulugu

http://www.facebook.com/events/499054670156684/

Bir cevap yazın